Tu faci știrile!|marți, mai 30, 2017

FC Targu-Mures – International 1-1

Asa cum ne-a obisnuit in ultimul timp, echipa noastra a reusit o partida buna in deplasare, in compania liderului seriei, FCM Targu Mures. Echilibrul s-a mentinut in prima repriza, cele doua echipe intrand la cabine la egalitate, scor 0-0. Pe fondul unui inceput mai bun al gazdelor, FCM Targu Mures a reusit sa deschida scorul in min. 49 prin Gheju si se parea ca liderul va reusi sa-si adjudece cele trei puncte puse in joc. Din fericire, baietii lui stefan Stoica au marcat in minutul 86 prin Ovidiu Vezan (foto medalion), International obtinand o remiza pretioasa in fata echipei pregatite de Cosmin Bodea. International a evoluat in urmatoarea formula de joc: Pampea (cpt.) – Bier, Chiriches, Ciobanu, Matei (Itu, 60’) – Vlad (Murineanu, 63’), Vezan, Radut, Baicu (C. Schumacher, 79’) – Dicu, Szekely.