Tu faci știrile!|sâmbătă, februarie 24, 2018

„Cupa UAMT” a luat drumul Ploiestiului

Sala de jocuri a LPS Bihorul Oradea a gazduit, la sfarsitul saptamanii trecute, doua competitii de karate traditional. Este vorba de finala Campionatului National de stil Fudokan pentru copii si juniori III si de editia a XII-a a „Cupei UAMT” pe echipe. La startul competitiei s-au aliniat peste 250 de sportivi, legitimati la 21 de cluburi din intreaga tara. Editia din acest an a „Cupei UAMT” a fost castigata de echipa Conpet-Petrolul Ploiesti, care a totalizat 1400 puncte. Pe locul secund s-a clasat CS Chelsea Bucuresti, cu 970 puncte, in timp ce treapta a treia a podiumului a fost ocupata de catre clubul organizator, CS UAMT-Universitatea „Agora” Oradea (antrenor Pavel Vancea, instructori Melania Mindru si Bernath Csaba), cu 890 puncte.